Brak możliwości zmiany ścieżki w opcjach SolidWorks dla plików rozdzielonych


Spotkałem się ostatnio z ciekawym zagadnieniem. Wszystko pracowało poprawnie, aż pewnego popołudnia w opcjach systemu SolidWorks nie można było zmienić lokalizacji plików rozdzielonych. Po wybraniu opcji wskazania nowej ścieżki system krzyczy: „Nie można odnaleźć lokalizacji”. Pytanie pierwsze, lokalizacji wskazywanej, czy tej która do tej pory siedzi w systemie? Chodzi o tą drugą. Zmiana nazwy katalogu, lub jego usunięcie prowadzi do takich perypetii. Rozwiązania są dwa.

Tworzymy na dysku lokalnym nowa ścieżkę z podkatalogiem Dissection. A następnie w rejestrze systemowym dodajemy klucz z nową lokalizacją. Klucz umieszczamy w HKEY_CURRENT_USER/Software/SolidWorks
Wstawiając nową wartość ciągu o nazwie „DissectionCache”.

Drugie rozwiązanie to też szperanie w rejestrze windowsa.
Tym razem poszukujemy w lokalizacji HKEY_CURRENT_USER/Software/SolidWorks klucza „DissectionCache” i go usuwamy. Poszykujemy również w lokalizacji: HKEY_USERS/S-1-5-21-2494107439-15……….304-500/Software/SolidWorks, takiego samego klucza i też go usuwamy. Dla pewności przeszukujemy rejestr w poszukiwaniu takiego samoego kludza w innej lokalizacji i dla pewności zmieniamy mu nazwę.

Po tej operacji SolidWorks widzi domyślna ścieżkę dla katalogu plików rozdzielonych. Teraz pez problemu możemy ją zmienić.

Jeden problem dwa rozwiązania:) Nic dodać nic ująć.