Edgeplane 540 w SolidWorks


Dzisiaj kilka słów z mojej działki w wolnym czasie. O modelu Edgeplane 540 którego projekt zacząłem już jakiś czas temu można napisać małą historię, która kończy się w nagły i niespodziewany sposób.
Zaczynając o samym modelu. Edgeplane jest pomniejszoną wersją samolotu sportowo akrobacyjnego. Konstrukcja modelu wykonana jest z balsy i sklejki, oraz elementów „nowej generacji” włókiem węglowych. Rurki węglowe stanową stelaż konstrukcji nośnej, dzięki temu w całej konstrukcji jest mniej wręgów.
Wyposażenie  modelu to bezszczotkowy silnik, regulator napięcia, serwomechanizmy, odbiornik i akumulator. Tych elementów nie znajdziecie na zdjęciach. 

Projekt już był gotowy do realizacji. W drastyczny sposób przerwała go awaria komputera. Utraciłem wszystkie dane dotyczące projektu. Ostały się tylko 3 zdjęcia.
W tym miejscy zwracam wszystkim uwagę na konieczność posiadania kopi zapasowej na niezależnych nośnikach, lub lokalizacjach serwerowych. Kopia zapasowa na innym dysku lokalnym na nic się zdała w moim przypadku. Po modelu Edgeplane 540 pozostały tylko wspomnienia i 3 fotki w tym miejscu.
Wszystkim pracującym zawodowo z SolidWorks polecam aplikacje PDM dla SoliWorks. Dzięki nim taka sytuacja nie będzie miała miejsca. W moim przypadku straciłem trochę pracy nad przygotowaniem dokumentacji. Aż strach pomyśleć gdybym stracił aktualne modele firmowe, nad którymi pracuję dla klientów.
Dla wszystkich pod rozwagę: Jak zabezpieczacie swoje dane?

Pozdrawiam,
SB