Jak pobrać najnowszą wersję SoldWorks, oraz kilka słów o Portalu klienta


Dzisiaj z serii manuali. Jak pobrać najnowszą wersję oprogramowania SolidWorks? Trzeba mieć aktualna subskrypcję i dostęp do „Portalu klienta”.

Do portalu klienta nożna zalogować się przez strone www.solidworks.com w górnej części odnośnik „Login”

 Następnie „SolidWorks Customer Portal”:

 W tym miejscu jeżeli mamy już login i hasło, to sprawa jest prosta, wystarczy się zalogować.

Jeżeli to jest nasz pierwszy kontakt z tą stroną wybieramy opcję tworzenia konta.

 Kreator zakładania konta prowadzi nas jak za rękę, w pierwszym oknie wybieramy czy będziemy logować się jako gość, lub klient. Klienci dodatkowo podają numer swojej licencji SolidWorks i postępujemy dalej według wskazówek kreatora.

 Mając już login i hasło, po zalogowaniu dostajemy dostęp do skarbnicy wiedzy. Klienci którzy stworzyli swój dostęp używając numeru licencji mają dostęp do wszystkich zasobów. Goście nie będą mogli pobrać oprogramowania ani nie zobaczą panelu serwisowego. Pełny dostęp daje również pełny dostęp do forum i całej społeczności.

Kilka slów o poszczególnych miejscach:

My Support, daje wgląd do wszystkich zgłoszeń przesyłanych do producenta od danego użytkownika.

References, pozwala sprawdzić wymagania systemowe, zapoznać się z tematami standardowych szkoleń, jak również daje dostęp do dokumentacji produktu (również w wersji polskiej).

Download, jest strefą pobierania, gdzie jest dostęp do najnowszych wersji programów, zasobów biblioteki 3DContent Center, czy różnego rodzaju autorskich makr, tworzonych przez użytkowników SolidWorks na całym świecie.

Community, to dostęp do forum, grup użytkowników SolidWorks (również polskiej grupy PSWUG), certyfikatów, czy newslettera.

Tak to wygląda w dużym skrócie, każdy może się tutaj zalogować i kożystać z zamieszczonych informacji.
Wieści o wydaniu nowej wersji oprogramowania, czy nowym serwice paku są dostępne równiez z posiomu samego SolidWorks, w prawym panelu „Zasoby SolidWorks” są najnowsze wieści prosto od producenta.

Wielu sukcesów i wspaniałych projektów,
CADButcher