Szkolenia


Moja przygoda z prowadzeniem szkoleń zaczęła się już dawno temu. Jeszcze na studiach udzielałem korepetycji z różnych programów komputerowych przeznaczonych dla inżynierów, zaczynając od pakietu Office, przez Maple, Catia, czy Adina. Poznanie i zrozumienie działania systemów przychodziło i przychodzi mi łatwo, a osoby mnie słuchające wyniosły dużo wiedzy. to trwa do dziś, zmieniła się tylko grupa docelowa.

Dzisiaj prowadzę szkolenia związane z systemami CAD/CAE/PDM, jak i szkolenia produktowe i sprzedażowe. Kilka szczegółów poniżej.

Szkolenia CAD:

Zawodowo miałem okazję prowadzić kilka szkoleń z podstaw modelowania w Solid Edge (wersja 19), obecnie moja uwaga skupiona jest wokół produktu SolidWorks. Tutaj w obszarze moich zainteresowań są szkolenia:

  • podstawowego modelowania w SolidWorks (bryłowe i powierzchniowe, z elementami złożeń i dokumentacji płaskiej)
  • zaawansowane projektowanie SolidWorks (modelowanie, optymalizacja złożeń, rozbudowana dokumentacja)
  • dedykowane (przygotowane pod zapotrzebowanie firmy klienta)

Szkolenia MES:
Pracując z analizami Metodą Elementów Skończonych, w 99% przypadków otrzymamy kolorowy wykres, aby wynik był poprawny do interpretacji należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły związane z warunkami brzegowymi, dobrać parametry i poprawnie zinterpretować wyniki. Tego uczę podczas:

  • podstawowych szkoleń MES w zakresie statyki z wykorzystaniem SolidWorks Simulation
  • zaawansowanych szkoeń MES w zakresie optymalizacji, zagadnień nieliniowych, czy dynamiki używając SolidWorks Simulation Premium

Szkolenia i wdrożenia PDM:

Pracując nad projektem zespołowo, używa się wielu informacji z wielu źródeł. Współczesne narzędzia związane z zarządzaniem informacją są wszechobecne, również w biurach projektowych i konstrukcyjnych. W celu ułatwienia współpracy pomiędzy konstruktorami SolidWorks posiada dwa narzędzia: SolidWorks Workgrup PDM i SolidWorks Enterprise PDM. Podczas moich wdrożeń, konfiguruję systemy pod potrzeby klientów i szkolę osoby pracujące w strukturach firmy w zakresie pracy w zakresie pracy na wspólnej bazie projektów.

Program takiego wdrożenia i szkolenia za kazdym razem jest trochę inny i przystosowany pod potrzeby firmy w której wprowadzane jest nowoczesne rozwiązanie zarządzania dokumentacją projektową.

Może i Tobie w twojej firmie jestem w stanie pomóc?

Druga grupą szkoleń są szkolenia produktowe i sprzedażowe dla handlowców.

Handlowiec który idzie w świat sprzedawać rozwiązania dla inżynierów potrzebuje trochę innego spojrzenia na produkt. Handlowiec musi być doradcą i mówić językiem korzyści jakie daje jego rozwiązanie. W firmie CADWorks wdrażam nowych handlowców w tajniki wiedzy o produkcie i przekazuję im wiedzę jak SolidWorks jest w stanie podnieść wydajność zespołu projektowego i właścicielowi przynieść realne zyski z inwestycji.

Mam również systematycznie prowadzić szkolenia z metodologii sprzedaży według programu „ACE Metodology” stosowanej w korporacji Dassault Systèmes. O tych szkoleniach można pisać długo, jeżeli to Cię interesuje, zapraszam do kontaktu.

Każde szkolenie jest wielką przygodą. Na sali po drugiej stronie pierwszego dnia siedzą nieoszlifowane diamenty, a po zakończonym szkoleniu, salę opuszczają jako brylanty posiadające wiedzę potrzebna do projektowania lepszych produktów.